Menu
Poniedziałki i pewna historia o żurawiach

Poniedziałki i pewna historia o żurawiach

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Każdy dzień może być nowym początkiem. Jeśli masz w planach coś, co ciągle przekładasz na potem, albo mówisz, że zaczniesz kiedyś biegać, czytać, uśmiechać się do siebie i ludzi bez powodu – może to właśnie dziś jest najlepszy moment?
Oczywiście, że na wszystko jest odpowiednia pora i odbywa się w odpowiednim czasie, dlatego nic na siłę, bo to powoduje tylko frustrację. Jednak każdy dzień to nowa szansa, wiele dobrego może się w nim wydarzyć. Wybierz swój azymut.

A Ty jak zaczynasz poniedziałek? Z otwartymi ramionami na to , co przyniesie nowy tydzień? Z optymizmem, którym zarażasz innych? Czy raczej powolnym krokiem, trochę się ociągając i marząc o piątku?
Zastanawiałaś się jak Twoje myślenie wpływa na to, jak się czujesz?


Dedykuję ten wpis wszystkim,  którym w poniedziałek trudno  wstać z łóżka i chcieliby coś zmienić.

 

I jeszcze krótka historia o żurawiach.

 

Wyobraź sobie stado żurawi, które każdego roku wraz ze zbliżającymi się chłodami odlatują do krajów, gdzie słońce i ciepło ogrzewają ich serca. Co się dzieje jeśli jeden z nich nagle traci siły i stopniowo oddala się od stada? Pozostałe żurawie otaczają tego słabszego szczelnym wsparciem i lecą dalej. Niewiele rozmawiają, po prostu działają wspólnie. Po co to piszę? Ponieważ myślę czasami o ludziach, którzy potrzebują wsparcia. O wszystkich , którzy z jakichś powodów stracili siły lub sens i taki szczelny pancerz skrzydeł jest dla nich kołem ratunkowym, ciepłem, którym mogą otulić zmarznięte ciało. Każdy staje czasem w obliczu sytuacji, że nie wie co powiedzieć, nie potrafi odnaleźć odpowiednich słów, ponieważ każde wydaje mu się błahe, nie na miejscu, albo czeka na odpowiedni moment. Jeśli nie znajdujesz słów, wyraź to gestem (zrób drobny prezent i napisz, że Ci zależy, że myślisz). Jeśli czekasz na odpowiedni moment – pomyśl, że może nigdy nie nadejść, albo ten za chwilę będzie już o innym człowieku. Nie czekaj, nie pytaj innych, tylko uwierz w siłę swoich skrzydeł i spróbuj odeprzeć ostre podmuchy wiatru , które utrudniają lot temu, na którym ci zależy. W życiu ważna jest sztuka zachowania równowagi. Trudna, ale piękna.

Myślałeś o tym? Jeśli nie, to właśnie jest ten moment – zastanów się czy w twoim stadzie jest żuraw, który nagle stracił siły i daj mu sygnał, że lecisz obok w tym samym kierunku…

To wystarczy :)