Menu
Iluzja

Iluzja

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W życiu wystarczy jeden moment, aby pozbyć się iluzji. Nieważne, czy dowiedzieliśmy się, że święty Mikołaj nie istnieje, a prezenty kupują rodzice albo w przeciągu chwili osoba, którą uważaliśmy za miłość życia, okazała się niewarta naszych uczuć. Wokół nas cały czas pojawiają się złudzenia – nasze wcześniejsze plany, marzenia z lat nastoletnich lub młodzieńczych czasami przynoszą spełnienie a czasami rozczarowanie.

Przebudzenie bywa ciężkie zwłaszcza wtedy, kiedy zdajemy sobie sprawę ze swoich złudzeń lub widzimy, że nasze wcześniejsze przekonania niewiele mają wspólnego z prawdziwą rzeczywistością

Zdanie sobie sprawy ze swoich mylnych iluzji nie jest łatwe

Może nawet w tej chwili… Skąd bowiem mamy wiedzieć czy to, czego aktualnie doświadczamy nie zostało ożywione jedynie w naszych wyobrażeniach ?

Warto zachować w pamięci pewną myśl- świat w którym żyjemy, od zawsze jest postrzegamy przez pryzmat naszej wrażliwości, subiektywnych doznań, doświadczeń, oczekiwań. Mamy osobisty wkład w to, jak wygląda nasza rzeczywistość, bo jej cześć to nasze wyobrażenia o tym jaka ona jest i jaka być powinna.

Sami projektujemy naszą przestrzeń. Pomaga nam przy tym wyobrażenie o nas samych, naszym miejscu na ziemi.

Iluzja jest nieodzownym elementem naszego życia a tym samym spotkanie z realnością jest nieuniknione

Pytanie tylko kiedy i w jakich okolicznościach to nastąpi :)