Menu
Iluzja

Iluzja

W życiu wystarczy jeden moment, aby pozbyć się iluzji. Nieważne, czy dowiedzieliśmy się, że święty Mikołaj nie istnieje, a prezenty kupują rodzice albo w przeciągu chwili osoba, którą uważaliśmy za miłość życia, okazała się niewarta naszych uczuć. Wokół nas cały czas pojawiają się złudzenia – nasze wcześniejsze plany, marzenia z lat nastoletnich lub młodzieńczych czasami przynoszą spełnienie a czasami rozczarowanie.

Przebudzenie bywa ciężkie zwłaszcza wtedy, kiedy zdajemy sobie sprawę ze swoich złudzeń lub widzimy, że nasze wcześniejsze przekonania niewiele mają wspólnego z prawdziwą rzeczywistością

Zdanie sobie sprawy ze swoich mylnych iluzji nie jest łatwe

Może nawet w tej chwili… Skąd bowiem mamy wiedzieć czy to, czego aktualnie doświadczamy nie zostało ożywione jedynie w naszych wyobrażeniach ?

Warto zachować w pamięci pewną myśl- świat w którym żyjemy, od zawsze jest postrzegamy przez pryzmat naszej wrażliwości, subiektywnych doznań, doświadczeń, oczekiwań. Mamy osobisty wkład w to, jak wygląda nasza rzeczywistość, bo jej cześć to nasze wyobrażenia o tym jaka ona jest i jaka być powinna.

Sami projektujemy naszą przestrzeń. Pomaga nam przy tym wyobrażenie o nas samych, naszym miejscu na ziemi.

Iluzja jest nieodzownym elementem naszego życia a tym samym spotkanie z realnością jest nieuniknione

Pytanie tylko kiedy i w jakich okolicznościach to nastąpi :)