Menu
Szklanka z wodą

Szklanka z wodą

Chyba każdy zna pytanie zadawana do bólu lub jak dla mnie do znudzenia czy „szklanka jest w połowie pełna czy w połowie pusta?”

Zawsze przy tej okazji można usłyszeć  „ bo dla Ciebie szklanka jest zawsze do połowy pusta „ I już mamy odpowiedź i gotową receptę na pesymistę.

Gratulacje dla przykładu i ciekawego podejścia do tematu.

Co bardziej biegłe osoby odpowiadały „ w połowie jest wypełniona wodą a w połowie powietrzem „

Dzisiaj inna historia szklanki wypełnionej do połowy wodą.

Gdyby taką szklankę do połowy wypełnioną wodą podnieść do góry i zapytać – ile waży ?

200g – 0,4 kg odpowiedzi mogą być różne bo nie wiemy jakiej wielkości jest szklanka i z jakiego tworzywa został wykonana.

Ale to w sumie nie istotne.

Ważne jak długo tą szklankę będziemy trzymać w uniesionej  ręce.

Jeśli potrzymamy ją pięć minut to nie tylko nie będzie problemu ale prawdopodobnie po godzinie nie będziemy pamiętać, ze ją trzymaliśmy w takiej pozycji.

Jeżeli potrzymamy  ją godzinę to problem się pojawi bo będzie boleć nas ręka oraz będziemy również odczuwać dyskomfort danej sytuacji.

Jeżeli potrzymam ją cały dzień ból ramienia będzie już nie do zniesienia a być może nawet ręka straci czucie i będzie lekko sparaliżowana.

Co się stanie jeżeli szklankę zamienimy na zmartwienia i stres … ?  

Jeśli myślimy o nich przez chwilę to nic się nie stanie, jeśli myślimy o nich dłużej zaczynają boleć, jeśli myślimy o nich cały dzień paraliżują nas i nie mamy już możliwości działać.

Pamiętaj by odłożyć szklankę bez względu na to czy jest wypełniona wodą w połowie czy w całości :)