Menu
Jak zostać lwem będąc kotem

Jak zostać lwem będąc kotem

Na różnych portalach często można zobaczyć zdjęcie małego kotka, patrzącego w lustro i widzącego jako swoje odbicie wspaniałego lwa. Interpretacja jest jednoznaczna – możesz być kim chcesz, a może i mieć co chcesz. Tylko…, no właśnie, tylko co?

Czasami czuję się jak wytarmoszony kot, który co rano układa energicznie swoją grzywę. Jak łatwo przewidzieć, lwem nie będę i po długim okresie zmagań, dziś wyznaję miłość słowu „akceptacja”.

To jest, po prostu życie.

Są rzeczy, na które mamy wpływ i równie wiele tych, na które go nie mamy. To, co z tego wynika, to splot przypadku, czasami okoliczności podpartych naszymi wcześniejszymi wyborami.

Możemy walczyć z rzeczywistością, wierzyć, że uda nam się pokonać wszystkie kłopoty, ale od tego grzywa nam nie wyrośnie, nie staniemy się nagle kimś całkiem innym. Dla mnie definicją środka, wyważeniem i umiarkowaniem jest akceptacja złych dni, które przychodzą i odchodzą.

Przeraża mnie kultura wielkiego sukcesu, konieczności bycia szczęśliwym w sposób ciągły i nieprzerwany. Myślenia pozytywnego, które stara się nas terroryzować, nie bacząc na to, że nie zawsze na końcu drogi jest szczęśliwe zakończenie. Warto tworzyć na miarę swoich możliwości i swojego systemu wartości. Nie tych zewnętrznych.

Czas, w którym dajemy sobie samoakceptację, odrobinę czułości, czyli tego wszystkiego, co czasami nazywamy egoizmem, jest bezcenny. Życzliwość do tej istoty, która jest w nas pomaga bardziej niż wizualizacja lwa w lustrze.

Złe dni to czas, kiedy rodzą się dobre perspektywy. A rozwiązania stają się wynikiem akceptacji trudnych chwil i wydatkowania energii nie na walkę, ale na rodzące się nowe rozwiązania.

Nie warto zatrzymywać niczego, co nie chce z nami zostać.

Czasem jest tak dobrze, choć nic nie robię, że wszystko się wspaniale układa.

 

Czasem choć tak bardzo się staram nic z tego nie wychodzi a, dobre uczynki nie wracają według zasad karmy.

Ale ciągle to ma sens i pozostaje stałą w życiu, gdzie wszystko inne ciągle się zmienia.

Może Cię również zainteresować:
Co to za świat

"Co to za świat? Czyjeś ciało przerobione na buty, na pulpety, na parówki, na dywan przed łóżkiem, wywar z czyichś Read more

Dziś rano spadł śnieg.

Dziś rano spadł śnieg. Przypomniałam sobie widok drzew, których gałęzie pochylają się od nadmiaru śniegu. Kiedy bieli zaciera linię horyzontu, Read more

Świat

"Szkoda, ze nie wiadomo w jaki sposób działa ten świat. Czy rzeczy wynikają jedna z drugiej według jakichś trudnych do Read more

Podróż

"Każda podróż zaczyna się od stanu, który można by określić jako zachłyśniecie się przestrzenią. Ciało ledwie zauważalnie drży z podniecenia, Read more